Popularność domów szkieletowych
Popularność domów szkieletowych
Domy szkieletowe pojawiły się w Polsce nie tak dawno, a już mają swoich zwolenników i przeciwników. Niemniej jednak z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność na rynku budowlanym. Proporcjonalnie do zainteresowania tego typu budownictwem, wzrasta również świadomość i wiedza inwestorów na temat samego procesu budowy domów kanadyjskich. A wiedza ta jest o tyle ważna, że pozwala inwestorowi uchronić się przed ewentualnymi zagrożeniami i wadami budowlanymi. Rzadziej niż jeszcze kilka lat temu, ulega ogłoszeniom firm, które oferują budowę takich domów w kwotach mniejszych o połowę lub więcej niż budowa domów tradycyjnych.
Warto zaznaczyć, że różnica w kosztach budowy jest niewielka, można nawet rzec, że dosyć zbliżona do budowy domów murowanych. Budownictwo szkieletowe opiera się zatem na wysokiej klasy, wyspecjalizowanych firmach budowlanych, stosujących wyłącznie odpowiedniej jakości materiały i niezbędne technologie budowlane. Przy zachowaniu odpowiednich zasad, dom zbudowany w technologii kanadyjskiej będzie można użytkować przez dziesiątki lat. Precyzja wykonania i problem ze znalezieniem fachowców nie odstrasza zwolenników domów drewnianych.
Szczególnie ludzie młodzi upodobali sobie tego typu budownictwo, bowiem jego zaletą jest szybkość powstania domu, łatwość wykończenia wnętrz oraz energooszczędność, która ma znaczenie w przypadku galopujących cen gazu i prądu. Dodatkowo domy szkieletowe łatwo przebudowywać i rozbudowywać co daje nowe możliwości. Niewątpliwą zaletą samego domu, jest jego konstrukcja i bryła, świetnie komponująca się z otoczeniem. Łatwość w utrzymaniu przez długie lata i energooszczędność są podstawowym warunkiem budowy domów szkieletowych.
Dlaczego ludzie coraz częściej budują domy szkieletowe?
Przy wyborze nowego lokum najważniejszych jest kilka aspektów. Lokalizacja, wielkość, jakość wykończenia oraz ogólny wygląd budynku są niezwykle ważne, dla klientów kupujących mieszkanie. Ci ,którzy decydują się na budowę domów mogą jedynie polegać na wizualizacji oraz własnej wyobraźni przestrzennej.
Ale dla nich powyższe aspekty też mają nie lada znaczenie. Zazwyczaj domy budowane są na obrzeżach miast lub na wsiach, z dala od zgiełku i hałasu. Taka lokalizacja i bliskość natury, stanowią podstawowe wytyczne dla naszego domu. Staramy się, by pasował do otoczenia i współgrał z naturą a zarazem cieszył nasze oko. Coraz częściej wybór inwestorów pada na domy szkieletowe, które ze względu na swoją konstrukcję i piękno brył, idealnie oddają charakter właściciela, pozwalają na obcowanie z naturą i wtapiają się w jej piękny krajobraz.
Ale nie tylko bryła budynku i ekologiczny charakter powodują, że decydujemy się na taką inwestycję. Ważny jest fakt, że domy szkieletowe powstają szybko i przy należytym wykonaniu i użytkowaniu, mogą służyć nawet sto lat, czyli wcale nie mniej niż domy murowane. Z takiej propozycji często korzystają ludzie młodzi. Przy ograniczonych środka finansowych decydują się na budowę domu o mniejszej powierzchni mając na uwadze fakt, że dom szkieletowy łatwo rozbudowywać i dopasowywać do swoich potrzeb. Jest to nowoczesny sposób myślenia o swojej przyszłości.
Budowa sucha, bez potrzeby wykorzystywania betonu i innych zapraw powoduje, że teren wokół jest łatwy do uprzątnięcia i zagospodarowania przydomowych ogródków, które, dobrze dopasowane do otoczenia, pięknie się komponują z ich architekturą. Dodatkową zaletą domów szkieletowych jest ich energooszczędność i dobra izolacja cieplna. Faktem jest, że domy te łatwiej ulegają wychłodzeniu, ale tez łatwiej jest nagrzać. Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety, niewątpliwie domy szkieletowe są dobrym pomysłem na własne lokum z dala od zgiełku i blisko natury.