Domek drewniany letniskowy Anna
Ściany szczytowe
Konstrukcja nośna ścian szczytowych jest wykonana jako szkieletowa z łat, do których od strony wewnętrznej przybija się płyty, np. płyty suchego tynku, płyty wiórowe, płyty pilśniowe miękkie itp. Od zewnątrz szkielet jest obity płytą wiórową dwukrotnie impregnowaną pokostem, ewentualnie pokryty tynkiem. Izolację ścian szczytowych stanowi wełna mineralna (ew. drzewna) dawana pomiędzy okładziny ściany.
Taras
Taras ma kształt trapezowy, tak że po przyłożeniu go do ściany szczytowej {z drzwiami tarasowymi) tworzy jedną dużą okiennicę sięgającą aż do pierwszego piętra. Zawias, na którym jest obracany taras, umieszczony jest w płaszczyźnie podłogi parteru. Taras wykonuje się z drewna i jego konstrukcję nośną stanowią dwa oczepy o przekroju 7/14 cm i podłużnice o przekroju 7/14 cm, rozstawione w odstępie osiowym 100 cm. Na konstrukcji ułożona jest podłoga z desek o przekroju 4/10 cm. Taras jest podnoszony za pomocą stalowej liny wokół stalowej rolki umocowanej do kleszczy stężających.
Ścianki działowe
Konstrukcję nośną ścianek tworzą filarki, do których są zamocowane z obu stron płyty wiórowe bądź płyty suchego tynku lub inne, ewentualnie deski.
Podłoga parteru
Konstrukcję nośną podłogi tworzą płyty podłogowe pokryte płytami wiórowymi na całej powierzchni parteru.
Powierzchnię płyt wiórowych pokrywa się lakierem chemoutwardzalnym. Podobnie jest rozwiązana podłoga poddasza. Można oczywiście stosować także tradycyjną podłogę z desek.
Instalacja wodociągowa
Domek wyposażony jest w instalację wodociągową z wodociągu publicznego bądź ze studni, z której wodę czerpie się ręcznie lub elektrycznie do zbiornika o dużej pojemności. Zbiornik najlepiej jest umieścić w sypialni 2. Ze zbiornika woda rozprowadzana jest do poszczególnych punktów jej odbioru. Przewody wodociągowe, podobnie jak elektryczne, prowadzi się w pustych przestrzeniach, występujących pomiędzy poszyciem ścianek działowych. Wykonuje się to w ten sposób, że po osadzeniu filarków i poszycia z jednej strony ścianki układa się wewnątrz ścian przewody, wywierca się w poszyciu wewnętrznym dojścia do puszek elektrycznych i otwory do wyprowadzenia instalacji wodociągowej, osadza się puszki i gniazda oraz armaturę wodociągową po stronie wykonanego poszycia, a następnie przybija się brakujące poszycie ścianki. Poziome przewody elektryczne prowadzi się przy podłodze i zakrywa listwą.
Ogrzewanie
Zakłada się ogrzewanie wnętrza piecami na ropę systemu Truma ale w naszych warunkach jest to trudne do zrealizowania, dlatego też – w przypadku użytkowania domku również zimą – jedynym realnym rozwiązaniem jest zainstalowanie elektrycznych pieców akumulacyjnych. Jeden piec przystosowany jako piec kuchenny umieszcza się w kuchni. Przewód spalinowy wyprowadza się przez sypialnię, w której umieszczony jest wymiennik ogrzewający ją. Inne piece są umieszczone w pomieszczeniu mieszkalnym, a ich przewody spalinowe prowadzi się przez drugą sypialnię, która ogrzewana jest takim samym wymiennikiem. W przestrzeni ponad poddaszem rury odprowadzające spaliny wygina się tak, aby po przejściu ponad dach można było je zgrupować i wyprowadzić jako zamaskowany tradycyjny komin z daszkiem chroniącym przewody przed śniegiem i deszczem.