Znalezienie właściwego projektu domu, czy to tradycyjnego czy z drewna, to dopiero połowa sukcesu. Przed największym dylematem staje inwestor w momencie wyboru wykonawcy. Bo czy zaufać reklamie i przystępnej cenie czy korzystać z doświadczonych, aczkolwiek droższych wykonawców? Domy szkieletowe może stawiać niemal każdy, ale tylko nieliczni fachowcy mają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje w tym zakresie.
Bowiem w rzeczywistości okazuje się, że poprawne wybudowanie domu w technologii kanadyjskiej nie jest takie proste. Firmy niedoświadczone i słabo przygotowane, nie są w stanie wyłapać podstawowych błędów w fazie budowy, często też niska cena usług i kosztów samego stawiania domów idzie w parze z użyciem niskiej jakości materiałów. W rezultacie dom może nie nadawać się do zamieszkania. Dlatego ważna jest precyzja, przestrzeganie zasad i odpowiednich technologii budowlanych. Drewno jest materiałem absorbującym wilgotność i świetną siedzibą dla grzybów i bakterii.
Impregnacja chemiczna jest czasowa i wpływa niekorzystnie na mieszkańców. Dlatego warto zwrócić uwagę na jego obróbkę. To, używane do budowy domów szkieletowych, powinno być poddane suszeniu komorowemu i strugane czterokrotnie. Taki zabieg sprawia, że drewno traci swoje właściwości jako pożywka dla grzybów i staje się odporne na zawilgocenie. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednia izolacja podłogi, stropów oraz innych elementów budowy, dla zabezpieczenie całej konstrukcji zarówno przed działaniem czynników zewnętrznych środowiska, jak i wilgoci utrzymującej się wewnątrz domu.
Odpowiednio dobrane materiały paraizolacyjne i ułożenie ich z zachowaniem zasad i przestrzeni powietrznych, umożliwiających ścianom oddychanie, ograniczy skraplanie się wilgoci z zewnątrz w przestrzeniach między izolacjami.