Wybór i podwieszanie półek i szafek

Wybór i podwieszanie półek i szafek

W większości domostw dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych rzeczy jest plusem. To, czy wybierzesz szafki, czy półki, zależy zarówno od tego, jaką dysponujesz przestrzenią, jak i od tego, jakie przedmioty chcesz tam przechowywać. Do mebli montowanych na stale zaliczają się szafki, regały i niektóre rodzaje półek. Inne rodzaje mebli pozwalają na większą dowolność w ich ustawianiu – są to dające się przemontować regały i systemy półek.
Szafki i półki można kupić w postaci półfabrykatów, które można w dowolny sposób zestawić w domu.
Jest to chyba najszybsza metoda pozyskiwania nowej przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy.
Do zestawów producent załącza instrukcję montażu. Zawsze należy sprawdzić, czy w zestawie niczego nie brakuje. Musisz jednak zawsze się upewnić, czy są one dostatecznie wytrzymałe do przeznaczonych im celów, w przeciwnym razie mogą się nieestetycznie powyginać pod ciężarem.

Miejsce na poddaszu
Często kształt pokoju decyduje o kształcie pólek. Wnęki, kąty, czy spadzisty sufit poddasza mogą się nagle stać niezwykle atrakcyjne, przez zamontowanie w nich półek na książki, ozdoby czy sprzęt gospodarstwa domowego. Przeznaczone do składowania piwnice tub strychy muszą być cieple i suche, toteż należy je uszczelnić.

Kraty i haki
Kraty i haki znajdują w kuchni zastosowanie praktyczne, jak również stanowią atrakcyjną oprawę dla przyborów i ziół.

Przestrzeń okienna
Przedmioty ustawione na półkach w oknie i na parapecie stanowią ciekawą dekorację, niemniej musisz pamiętać, by uprzednio uszczelnić okno.